Kolay Exchange

DigiByte Türkiye ve CoinSwitch işbirliği ile elinizdeki kripto paraları kolaylıkla DigiByte'a çevirebilir veya 300'ün üzerinde farklı kripto para birimini birbirleri arasında takas edebilirsiniz.

CoinSwitch DigiByte Exchange

Üstelik herhangi bir hesap açmanız bile gerekmez! CoinSwitch sizin için en uygun kur oranını bularak takas işlemini güvenli bir şekilde gerçekleştirir ve almak istediğiniz kripto parayı cüzdanınıza gönderir. Henüz bir cüzdanınız yoksa Hangi Cüzdan? sayfamıza bakabilirsiniz. Hazırsanız hemen işleme başlayabilir veya detaylı bilgi için aşağıdaki Sık Sorulan Sorular'ı inceleyebilirsiniz.


SIK SORULAN SORULAR

Takas işlemi nasıl gerçekleşiyor?
Yukarıdaki form üzerinden göndermek ve karşılığında almak istediğiniz kripto paraları seçin. Takas etmek istediğiniz meblağı girip karşılığında alacağınız miktarı gördükten sonra Continue butonuna basarak işleme başlayın. Ardından ilgili kripto paralara ait cüzdan adreslerinizi girin ve Exchange butonuna bastıktan sonra size verilen adrese belirttiğiniz meblağı gönderin. İhtiyaç halinde işlem detaylarını sorgulayabilmek için Order-Id'nizi not almayı unutmayın. CoinSwitch sizin için anlaşmalı olduğu tüm borsaları tarayıp en iyi kur oranını bulur ve mümkün olan en kısa sürede takası gerçekleştirerek verdiğiniz adrese almak istediğiniz kripto parayı gönderir.

Takas işlemi ne kadar sürüyor?
Gönderilen ve karşılığında alınan kripto paraların ağ üzerinde onaylanması için geçen süre ve gereken onay sayısı her kripto para için farklılık gösterir. İşlemler ortalama 10 ile 30 dakika arasında tamamlanır ve takas aşamaları işlem penceresinden takip edilebilir. İşleminizin hızlı bir şekilde tamamlanabilmesi için gönderim yaparken çok düşük ağ ücreti seçmemelisiniz.

Takas bitene kadar işlem sayfasını açık mı tutmalıyım?
Hayır. CoinSwitch'in işlem anında size verdiği Order-Id'yi bir yere not aldıktan sonra dilerseniz sayfadan ayrılabilirsiniz. İşleminiz mümkün olan en kısa sürede tamamlanır ve almak istediğiniz kripto para belirttiğiniz cüzdan adresine gönderilir. Takas sürecini takip edebilmek için Track Order sayfasına girerek Order-Id'niz ile sorgulama yapabilirsiniz.

Kur oranı nasıl belirleniyor?
CoinSwitch anlaşmalı olduğu; Bittrex, KuCoin, Cryptopia, HitBTC, ShapeShift ve Changelly gibi birçok borsa arasından, takas etmek istediğiniz kripto paralar için en avantajlı kur oranına sahip olanı otomatik olarak belirlemektedir.

İşlem ücreti ve komisyon oranı ne kadar?
CoinSwitch takas etmek istediğiniz kripto paralara bağlı olarak %0 ile %0,75 arasında değişen bir komisyon almaktadır. Takas anında belirtilen tutara bu komisyon dahil olup transferler için gereken ağ ücretleri ise hariçtir.

Minimum ve maksimum işlem limitleri nelerdir?
Minimum işlem tutarı her kripto para için farklı olup belirlenen bu tutardan daha düşük bir meblağ girmeniz durumunda sistem sizi uyaracaktır. Maksimum işlem limiti bulunmamakla birlikte çok yüksek tutarlardaki işlemler için CoinSwitch gerek duyarsa sizden ek evraklar talep edebilir.

DigiByte Türkiye veya CoinSwitch sitesi üzerinden işlem yapmanın bir farkı var mı?
Hayır yok. Her iki durumda da aynı kur ve komisyon oranları ile işlem yaparsınız. Bizim üzerimizden yapılan işlemlerde CoinSwitch kendi komisyonunu bizimle paylaşmaktadır. Bu sayede hiçbir ekstra masrafa girmeden DigiByte Türkiye topluluğuna destek olabiliyorsunuz.

Takas sonrası elime belirtilenden farklı bir tutar ulaştı. Neden?
Kripto para piyasasında volatilite çok yüksek olduğu için işleme başlarken size gösterilen kur oranlarının takas gerçekleştiği anda değişebilme ihtimali bulunmaktadır. Bu sebeple çok büyük farklar olmasa da elinize belirtilenden küçük bir miktar daha az veya çok tutar ulaşabilir.

İşlem anında bir sorun yaşarsam ne yapmalıyım?
Takas işlemi anında bir sorun oluştuğunu düşünüyorsanız CoinSwitch Support ile irtibata geçerek destek alabilirsiniz. DigiByte Türkiye sadece CoinSwitch altyapısına yönlendirme yapmakta olup yapılan işlemler ile ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Yorumlar

  1. 1 LTC yi 10 dk içerisinde yaklaşık 2200 DGB ye sorunsuzca çevirdi. Bittrex, KuCoin ve Cryptopia gibi önemli DGB borsalarını tarayıp en iyi fiyatı bulması güzel. Üyelik gerekmemesi sayesinde çok sık trade yapmayanlar için oldukça uygun olduğunu düşünüyorum.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederiz. DigiByte Türkiye Topluluğu.

Haftanın Popüler Makaleleri:

Hangi Cüzdan?

Nasıl Mining Yaparım?

Nereden Alırım?